Results Deventer tournament

Click on a team to highlight. Schedule. System.

Ranking First Division

Place Team
1 Michiel de Ruyter A
2 MOSW Choszczno A
3 50/50
4 Groningen A
5 Deventer A
6 Denmark U-21
7 Gent
8 Mokka
9 WKV Veurne
10 Viking Venlo
11 Dragon
12 German Ladies

Ranking Second Division

Place Team
1 Deventer C
2 Gekko
3 Takamaka
4 MOSW Choszczno B
5 Triton Lokeren
6 Viking Amsterdam
7 Powisle
8 Kanu-Club Rheine
9 Groningen B
10 Rijnland A
11 Odysseus B
12 Kookubogaloo
13 Michiel de Ruyter G
14 BKK Brugge
15 Odysseus C
16 Deventer B

First Division

1-A (Played: 15 / 15)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
MOSW Choszczno A 5 4 1 0 35 15 20 12 1
Groningen A 5 4 1 0 32 16 16 12 2
Deventer A 5 4 1 0 32 19 13 12 3
Mokka 5 2 3 0 16 18 -2 6 4
Dragon 5 1 4 0 16 34 -18 3 5
German Ladies 5 0 5 0 8 37 -29 0 6
Team MOSW Choszczno A Groningen A Deventer A Mokka Dragon German Ladies
MOSW Choszczno A X 5 - 6 7 - 5 5 - 2 11 - 2 7 - 0
Groningen A 6 - 5 X 4 - 7 5 - 0 8 - 4 9 - 0
Deventer A 5 - 7 7 - 4 X 5 - 2 8 - 3 7 - 3
Mokka 2 - 5 0 - 5 2 - 5 X 4 - 1 8 - 2
Dragon 2 - 11 4 - 8 3 - 8 1 - 4 X 6 - 3
German Ladies 0 - 7 0 - 9 3 - 7 2 - 8 3 - 6 X

1-B (Played: 15 / 15)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Michiel de Ruyter A 5 4 0 1 26 16 10 13 1
50/50 5 3 1 1 28 23 5 10 2
Denmark U-21 5 3 2 0 29 20 9 9 3
Gent 5 3 2 0 25 18 7 9 4
WKV Veurne 5 1 4 0 20 28 -8 3 5
Viking Venlo 5 0 5 0 11 34 -23 0 6
Team Michiel de Ruyter A 50/50 Denmark U-21 Gent WKV Veurne Viking Venlo
Michiel de Ruyter A X 5 - 5 6 - 4 4 - 3 5 - 2 6 - 2
50/50 5 - 5 X 5 - 4 5 - 7 6 - 5 7 - 2
Denmark U-21 4 - 6 4 - 5 X 4 - 3 10 - 3 7 - 3
Gent 3 - 4 7 - 5 3 - 4 X 5 - 3 7 - 2
WKV Veurne 2 - 5 5 - 6 3 - 10 3 - 5 X 7 - 2
Viking Venlo 2 - 6 2 - 7 3 - 7 2 - 7 2 - 7 X

Second Division

2-A (Played: 6 / 6)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Triton Lokeren 3 3 0 0 20 5 15 9 1
Kanu-Club Rheine 3 2 1 0 13 5 8 6 2
Groningen B 3 1 2 0 9 8 1 3 3
Deventer B 3 0 3 0 2 26 -24 0 4
Team Triton Lokeren Kanu-Club Rheine Groningen B Deventer B
Triton Lokeren X 4 - 3 4 - 2 12 - 0
Kanu-Club Rheine 3 - 4 X 2 - 1 8 - 0
Groningen B 2 - 4 1 - 2 X 6 - 2
Deventer B 0 - 12 0 - 8 2 - 6 X

2-B (Played: 6 / 6)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Powisle 3 3 0 0 17 6 11 9 1
Viking Amsterdam 3 2 1 0 12 11 1 6 2
Kookubogaloo 3 1 2 0 10 13 -3 3 3
BKK Brugge 3 0 3 0 8 17 -9 0 4
Team Powisle Viking Amsterdam Kookubogaloo BKK Brugge
Powisle X 4 - 3 5 - 1 8 - 2
Viking Amsterdam 3 - 4 X 5 - 4 4 - 3
Kookubogaloo 1 - 5 4 - 5 X 5 - 3
BKK Brugge 2 - 8 3 - 4 3 - 5 X

2-C (Played: 6 / 6)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Deventer C 3 2 0 1 16 7 9 7
MOSW Choszczno B 3 2 0 1 16 7 9 7
Rijnland A 3 1 2 0 6 16 -10 3
Odysseus C 3 0 3 0 9 17 -8 0
Team Deventer C MOSW Choszczno B Rijnland A Odysseus C
Deventer C X 3 - 3 7 - 1 6 - 3
MOSW Choszczno B 3 - 3 X 6 - 1 7 - 3
Rijnland A 1 - 7 1 - 6 X 4 - 3
Odysseus C 3 - 6 3 - 7 3 - 4 X

2-D (Played: 6 / 6)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Takamaka 3 3 0 0 20 7 13 9 1
Gekko 3 2 1 0 13 9 4 6 2
Odysseus B 3 1 2 0 11 15 -4 3 3
Michiel de Ruyter G 3 0 3 0 5 18 -13 0 4
Team Takamaka Gekko Odysseus B Michiel de Ruyter G
Takamaka X 6 - 3 8 - 3 6 - 1
Gekko 3 - 6 X 4 - 2 6 - 1
Odysseus B 3 - 8 2 - 4 X 6 - 3
Michiel de Ruyter G 1 - 6 1 - 6 3 - 6 X

2-E (Played: 6 / 6)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Groningen B 3 2 1 0 11 4 7 6 1
Kookubogaloo 3 2 1 0 10 9 1 6 2
Michiel de Ruyter G 3 1 1 1 8 12 -4 4 3
Odysseus C 3 0 2 1 4 8 -4 1 4
Team Groningen B Kookubogaloo Michiel de Ruyter G Odysseus C
Groningen B X 2 - 3 6 - 1 3 - 0
Kookubogaloo 3 - 2 X 4 - 5 3 - 2
Michiel de Ruyter G 1 - 6 5 - 4 X 2 - 2
Odysseus C 0 - 3 2 - 3 2 - 2 X

2-F (Played: 6 / 6)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Rijnland A 3 3 0 0 23 12 11 9 1
Odysseus B 3 1 1 1 17 13 4 4 2
BKK Brugge 3 1 1 1 18 15 3 4 3
Deventer B 3 0 3 0 8 26 -18 0 4
Team Rijnland A Odysseus B BKK Brugge Deventer B
Rijnland A X 5 - 3 9 - 5 9 - 4
Odysseus B 3 - 5 X 5 - 5 9 - 3
BKK Brugge 5 - 9 5 - 5 X 8 - 1
Deventer B 4 - 9 3 - 9 1 - 8 X

2-G (Played: 6 / 6)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Gekko 3 3 0 0 19 8 11 9 1
MOSW Choszczno B 3 2 1 0 10 7 3 6 2
Triton Lokeren 3 1 2 0 12 12 0 3 3
Powisle 3 0 3 0 9 23 -14 0 4
Team Gekko MOSW Choszczno B Triton Lokeren Powisle
Gekko X 4 - 3 6 - 2 9 - 3
MOSW Choszczno B 3 - 4 X 2 - 1 5 - 2
Triton Lokeren 2 - 6 1 - 2 X 9 - 4
Powisle 3 - 9 2 - 5 4 - 9 X

2-H (Played: 6 / 6)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Deventer C 3 3 0 0 12 5 7 9 1
Takamaka 3 2 1 0 15 6 9 6 2
Viking Amsterdam 3 1 2 0 9 10 -1 3 3
Kanu-Club Rheine 3 0 3 0 4 19 -15 0 4
Team Deventer C Takamaka Viking Amsterdam Kanu-Club Rheine
Deventer C X 4 - 3 3 - 1 5 - 1
Takamaka 3 - 4 X 4 - 2 8 - 0
Viking Amsterdam 1 - 3 2 - 4 X 6 - 3
Kanu-Club Rheine 1 - 5 0 - 8 3 - 6 X
Time # Pi Division Poule Team 1 Team 2 Referee Result
09:00 1 1 1 1-A German Ladies Dragon Deventer A 3 - 6
09:00 2 2 2 2-C Odysseus C Rijnland A Deventer C 3 - 4
09:00 3 3 2 2-A Groningen B Deventer B Gekko 6 - 2
09:30 4 1 1 1-A Groningen A Mokka 50/50 5 - 0
09:30 5 2 2 2-B Viking Amsterdam Kookubogaloo Deventer C 5 - 4
09:30 6 3 2 2-B BKK Brugge Powisle Kanu-Club Rheine 2 - 8
10:00 7 1 1 1-A MOSW Choszczno A Deventer A Denmark U-21 7 - 5
10:00 8 2 1 1-B Michiel de Ruyter A WKV Veurne Viking Venlo 5 - 2
10:00 9 3 2 2-D Michiel de Ruyter G Gekko Kanu-Club Rheine 1 - 6
10:30 10 1 1 1-B Gent 50/50 Groningen A 7 - 5
10:30 11 2 2 2-C Odysseus C MOSW Choszczno B Deventer B 3 - 7
10:30 12 3 2 2-D Takamaka Odysseus B Viking Amsterdam 8 - 3
11:00 13 1 1 1-B Denmark U-21 Viking Venlo MOSW Choszczno A 7 - 3
11:00 14 2 2 2-C Deventer C Rijnland A Kookubogaloo 7 - 1
11:00 15 3 2 2-A Groningen B Triton Lokeren Powisle 2 - 4
11:30 16 1 1 1-A Mokka German Ladies Gent 8 - 2
11:30 17 2 2 2-B BKK Brugge Viking Amsterdam Takamaka 3 - 4
11:30 18 3 2 2-A Kanu-Club Rheine Deventer B MOSW Choszczno B 8 - 0
12:00 19 1 1 1-A Deventer A Dragon Groningen A 8 - 3
12:00 20 2 1 1-B Michiel de Ruyter A Viking Venlo Denmark U-21 6 - 2
12:00 21 3 2 2-B Kookubogaloo Powisle Odysseus C 1 - 5
12:30 22 1 1 1-B WKV Veurne 50/50 German Ladies 5 - 6
12:30 23 2 2 2-C Deventer C MOSW Choszczno B Deventer B 3 - 3
12:30 24 3 2 2-A Triton Lokeren Kanu-Club Rheine BKK Brugge 4 - 3
13:00 25 1 1 1-A Groningen A MOSW Choszczno A Dragon 6 - 5
13:00 26 2 2 2-D Takamaka Michiel de Ruyter G Powisle 6 - 1
13:00 27 3 2 2-D Gekko Odysseus B Viking Amsterdam 4 - 2
13:30 28 1 1 1-B Denmark U-21 Gent Deventer A 4 - 3
13:30 29 2 2 2-A Groningen B Kanu-Club Rheine Rijnland A 1 - 2
13:30 30 3 2 2-A Triton Lokeren Deventer B Kookubogaloo 12 - 0
14:00 31 1 1 1-B Michiel de Ruyter A 50/50 WKV Veurne 5 - 5
14:00 32 2 1 1-A Groningen A German Ladies Viking Venlo 9 - 0
14:00 33 3 2 2-B Viking Amsterdam Powisle Odysseus C 3 - 4
14:30 34 1 1 1-A Deventer A Mokka MOSW Choszczno A 5 - 2
14:30 35 2 2 2-B BKK Brugge Kookubogaloo Odysseus B 3 - 5
14:30 36 3 2 2-C MOSW Choszczno B Rijnland A Michiel de Ruyter G 6 - 1
15:00 37 1 1 1-B Viking Venlo Gent German Ladies 2 - 7
15:00 38 2 2 2-D Takamaka Gekko Viking Amsterdam 6 - 3
15:00 39 3 2 2-C Deventer C Odysseus C Triton Lokeren 6 - 3
15:30 40 1 1 1-A MOSW Choszczno A Dragon Mokka 11 - 2
15:30 41 2 2 2-D Michiel de Ruyter G Odysseus B Rijnland A 3 - 6
15:30 42 3 2 2-E Groningen B Kookubogaloo Triton Lokeren 2 - 3
16:00 43 1 1 1-B WKV Veurne Viking Venlo 50/50 7 - 2
16:00 44 2 1 1-B Denmark U-21 Michiel de Ruyter A Gent 4 - 6
16:00 45 3 2 2-F Deventer B BKK Brugge Gekko 1 - 8
16:30 46 1 1 1-A Deventer A German Ladies Mokka 7 - 3
16:30 47 2 2 2-G Triton Lokeren Powisle Deventer C 9 - 4
16:30 48 3 2 2-H Kanu-Club Rheine Viking Amsterdam Gekko 3 - 6
17:00 49 1 1 1-B WKV Veurne Gent Dragon 3 - 5
17:00 50 2 2 2-E Odysseus C Michiel de Ruyter G Kookubogaloo 2 - 2
17:00 51 3 2 2-F Rijnland A Odysseus B Deventer B 5 - 3
17:30 52 1 1 1-A MOSW Choszczno A Mokka Michiel de Ruyter A 5 - 2
17:30 53 2 2 2-G MOSW Choszczno B Gekko Groningen B 3 - 4
17:30 54 3 2 2-H Deventer C Takamaka Triton Lokeren 4 - 3
18:00 55 1 1 1-B Denmark U-21 50/50 German Ladies 4 - 5
18:00 56 2 1 1-A Groningen A Dragon Viking Venlo 8 - 4
Time # Pi Division Poule Team 1 Team 2 Referee Result
08:00 57 1 1 1-B Michiel de Ruyter A Gent WKV Veurne 4 - 3
08:00 58 2 2 2-E Groningen B Michiel de Ruyter G Powisle 6 - 1
08:00 59 3 2 2-F Deventer B Odysseus B BKK Brugge 3 - 9
08:30 60 1 1 1-A Dragon Mokka WKV Veurne 1 - 4
08:30 61 2 2 2-G Triton Lokeren MOSW Choszczno B Rijnland A 1 - 2
08:30 62 3 2 2-H Kanu-Club Rheine Takamaka Gekko 0 - 8
09:05 63 1 1 1-B 50/50 Viking Venlo Michiel de Ruyter A 7 - 2
09:05 64 2 1 1-A MOSW Choszczno A German Ladies Groningen A 7 - 0
09:05 65 3 2 2-E Odysseus C Kookubogaloo Michiel de Ruyter G 2 - 3
09:35 66 1 1 1-B WKV Veurne Denmark U-21 Michiel de Ruyter A 3 - 10
09:35 67 2 2 2-F Rijnland A BKK Brugge Kanu-Club Rheine 9 - 5
09:35 68 3 2 2-G Gekko Powisle Odysseus B 9 - 3
10:10 69 1 1 1-A Deventer A Groningen A MOSW Choszczno A 7 - 4
10:10 70 2 2 2-H Deventer C Viking Amsterdam Takamaka 3 - 1
10:10 71 3 2 2-E Groningen B Odysseus C MOSW Choszczno B 3 - 0
10:40 72 1 1 Dragon Viking Venlo Mokka 3 - 4
10:40 73 2 2 2-F Deventer B Rijnland A Kookubogaloo 4 - 9
10:40 74 3 2 2-G Triton Lokeren Gekko BKK Brugge 2 - 6
11:15 75 1 1 German Ladies WKV Veurne MOSW Choszczno A 3 - 5
11:15 76 2 1 Deventer A Gent 50/50 6 - 3
11:15 77 3 2 2-H Kanu-Club Rheine Deventer C Viking Amsterdam 1 - 5
11:45 78 1 1 Denmark U-21 Mokka Michiel de Ruyter A 4 - 2
11:45 79 2 2 2-E Michiel de Ruyter G Kookubogaloo Odysseus C 5 - 4
11:45 80 3 2 2-F Odysseus B BKK Brugge Deventer B 5 - 5
12:20 81 1 1 MOSW Choszczno A 50/50 Dragon 7 - 2
12:20 82 2 2 2-G MOSW Choszczno B Powisle Groningen B 5 - 2
12:20 83 3 2 2-H Takamaka Viking Amsterdam Kanu-Club Rheine 4 - 2
12:50 84 1 1 Michiel de Ruyter A Groningen A Gent 6 - 3
12:50 85 2 2 #15 Odysseus C Deventer B Groningen B 3 - 2
12:50 86 3 2 #13 Michiel de Ruyter G BKK Brugge Rijnland A 5 - 4
13:25 87 1 1 #11 Dragon German Ladies Gent 4 - 1
13:25 88 2 1 #9 Viking Venlo WKV Veurne Deventer A 5 - 6
13:25 89 3 2 #11 Kookubogaloo Odysseus B Viking Amsterdam 3 - 4
13:55 90 1 1 #3 50/50 Groningen A Mokka 5 - 4
13:55 91 2 2 #9 Groningen B Rijnland A BKK Brugge 4 - 3
13:55 92 3 2 #7 Powisle Kanu-Club Rheine Deventer C 6 - 3
14:30 93 1 1 #5 Deventer A Denmark U-21 WKV Veurne 4 - 3
14:30 94 2 2 #3 MOSW Choszczno B Takamaka Odysseus C 2 - 4
14:30 95 3 2 #5 Triton Lokeren Viking Amsterdam Kookubogaloo 6 - 4
15:00 96 1 2 #1 Gekko Deventer C Kanu-Club Rheine 4 - 5
15:00 97 2 1 #7 Gent Mokka Viking Venlo 8 - 4
15:30 98 3 1 #1 MOSW Choszczno A Michiel de Ruyter A Groningen A 5 - 8